معنی گل رز بنفش (گل رز بنفش نماد چیست)

گل رز بنفش نشانه و نماد چیست

ممکن است بخواهید برای شخصی که برای شما مهم است گل بخرید و در انتخاب رنگ گل تردید داشته باشید، زیرا ممکن است طرف مقابل شما برداشت های متفاوتی از رنگ گلی که هدیه میگیرد داشته باشد. یا برعکس ممکن است گلی هدیه گرفته اید و فکر می کنید انتخاب رنگ آن دلیل خاصی داشته است. در ادامه درباره معنی گل رز بنفش صحبت می کنیم و خواهیم گفت رز بنفش نماد چیست و چه معنی می دهد.

گل رزیکی از محبوب ترین انواع گل می باشد که تنوع رنگ بالایی دارد. همه رنگ های گل رز زیبا و چشم نواز هستند و ممکن است هنگام انتخاب آنها به اینکه رنگ گل رز چه معنی دارد توجه نکنید، اما هر رنگ گل معنای بخوصی دارد. مثلا گل رز قرمز نماد عشق و دوست داشتن است و انتخاب اکثر افراد برای ابراز عشق، گل رز قرمز می باشد. در این مطلب می خواهیم معنی گل رز بنفش را مورد بررسی قرار دهیم.

گل رز بنفش به چه معناست

دیدن گل رز بنفش در نگاه می تواند لطافت و آرامش را برای ما تداعی کند. بنفش یک رنگ سلطنتی و خیره کننده است و به عنوان نماد رمز و راز و شگفتی شناخته می شود. برخی گل رز بنفش به ویژه رز بنفش کمرنگ را نماد عشق در نگاه اول می دانند و معتقدند رز بنفش را باید به کسی هدیه داد که در نگاه اول شما را جذب کرده است و گل رز بنفش پر رنگ را نماد تحسین و عظمت می دانند.

معنای متعددی برای گل رز بنفش معرفی شده که عبارتند از :

  • عرفان و خرد
  • شکوه و عظمت
  • شیدایی و افسونگری
  • تحسین و شگفتی
  • احترام و ارزش
  • موفقیت و دستاورد

به گل رز بنفش، رز عرفانی هم گفته می شود. رز بنفش همچنین می تواند نماد شور و شوق عاشقانه باشد.

با این تفاسیرف هدیه دادن گل بنفش به اشخاصی چون، مدیر و رئیس یا یک فرد موفق، شخصی که به او و عملکردش افتخار می کنید و یا فردی که برای نخستین بار او ملاقات می کنید، مناسب است.

همچنین بخوانید:

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.