متن معذرت خواهی از استاد

تا به حال برایتان پیش آمده است که یک کار اشتباهی انجام داده باشید و بخواهید از استاد خود عذر خواهی کنید؟ چگونه از استاد خود معذرت خواهی می کنید؟ به نظر شما چگونه باید عذر خواهی کنید که تاثیر گذار باشد؟ در پست های قبل متن معذرت خواهی از پدر و مادر بیان شده است. در این پست چندین متن معذرت خواهی از استاد آورده شده است که با استفاده از این متن ادبی معذرت خواهی از استاد ها می توانید با کمال احترام از استاد خود عذر خواهی کنید.

متن عذر خواهی از استاد دانشگاه

ممکن است گاهی اوقات به دلیل تقلب در امتحان، یا برای نمره تان و یا موضوعات دیگر بخواهید از استاد خود عذرخواهی کنید. یا یکی از همکاران به دلیل یک اشتباه بخواهد از استادی عذر خواهی کند. می توانید با متن های خاص از استاد معذرت خواهی کنید و مسئله بین خود و استاد را حل کنید.

بیشتر بخوانید: متن معذرت خواهی از همکار با جملات ادبی و رسمی

متن معذرت خواهی از استاد به دلیل تقلب

جناب آقای/سرکار خانم…

استاد محترم دانشگاه …

موضوع: عذرخواهی جهت اشتباه سر زده و تقلب در امتحان پایان ترم

با سلام

احتراما به اطلاع جنابعالی می رساند اینجانب … دانشجو رشته … با شماره دانشجویی …….. با وجود مطالعه دروس به علت استرس زیاد و نگرانی فراوان از نتیجه امتحان اشتباه بسیار بزرگی را مرتکب شده و با خود برگه ای که تقلب محسوب می شد را با خود به همراه داشتم که همین امر باعث شد با وجود آن که از برگه تقلب استفاده ننمودم به عنوان متخلف شناخته شدم و باعث آزردگی و رنجش خاطر شما استاد زحمتکش مان که تمام تلاش خود جهت آموزش و بادگیری ما به خرج داده اید و همچنین شرمساری والدینم گردم.

اینجانب با پذیرش مسئولیت اشتباه خود از این بابت ابراز پشیمانی و ندامت می کنم و متعهد می گردم که دیگر چنین اشتباهی را مرتکب نشوم.

لذا از شما خواهشمندم عذر خواهی اینجانب را بپذیرید و فرصت دیگری جهت جبران اشتباهاتم در اختیارم بگذارید.

با تشکر و تقدیم احترام

**********************

متن معذرت خواهی از استاد به دلیل عدم حضور در کلاس

جناب آقای/ سرکار خانم…..

استاد محترم دانشگاه……

موضوع: عذرخواهی از بابت عدم حضور در کلاس

با سلام

احتراما به اطلاع جنابعالی می رساند اینجانب…… دانشجو مقطع …… با وجود اطلاع از اینکه عدم حضور در سر کلاس با حذف آن درس مواجه می شود، تقاضا دارم تجدید نظر انجام گیرد در خصوص حذف اینجانب، اینجانب مسئولیت اشتباه خود را به عهده گرفته و از بابت اشتباه خودم پشیمان و نادم هستم.

لذا از شما خواهشمندم عذر خواهی اینجانب را بپذیرید و فرصت دیگری جهت جبران اشتباهاتم در اختیارم بگذارید.

با تشکر و احترام

**********************

متن معذرت خواهی از استاد توسط یک همکار

جناب آقای/ سرکار خانم …

استاد محترم……

موضوع: معذرت خواهی بابت قصور در امور

توجه آن مقام را به این موضوع معطوف می‌دارد که بنده به سبب … (دلیل کوتاهی و اشتباه را توضیح دهید) مرتکب خطای … شدم. آن چه در مورد اتفاق پیش‌ آمده قابل ذکر است، این است که بابت این کوتاهی از صمیم قلب پشیمان هستم و آمادگی جبران مافات را دارم.

پیشاپیش از بذل توجه و دستور مساعد و عاجل جنابعالی کمال تشکر و امتنان را دارم.

با تشکر فراوان

مطالب دیگر: مجموعه زیبا و جدید متن معذرت خواهی عاشقانه از همسر

نامه عذر خواهی از استاد

متن معذرت خواهی کارمند از استاد

جناب آقای … / سرکار خانم …

استاد محترم …..

پیرو نامه پیوست مراتب تأسف عمیق خود را در خصوص اتفاق تأسف بار مربوط به … (مشکل پیش آمده در چند کلمه) ابراز می‌دارم.

همانطور که در نامه پیوست بیان شده است، این اتفاق در نتیجه …. (دلیل اتفاق) پیش آمده است. کاملا ناراحتی و رنجشی را که این اتفاق برای شما ایجاد کرده است، درک می‌کنم. در راستای روحیه بزرگ‌ منشی صمیمانه از همکاری ارزشمند شما برای حل این موضوع و بخشش اینجانب تشکر می‌ نماییم. در این ارتباط، پیشنهاد می‌ نماییم جلسه‌ای را با جنابعالی در اولین زمان ممکن ترتیب دهیم و برای جبران این واقعه اقدام نمایم.

با تشکر فراوان مجدد از بابت همکاری و مساعدت شما در این خصوص

با احترام

**********************

متن معذرت خواهی از استاد به دلیل سوء تفاهم

جناب آقای/ سرکار خانم …

استاد محترم …

موضوع: رفع سوء تفاهم فی مابین

با سلام و احترام

بدینوسیله از این که برداشت نادرست از نامه ارسالی موجب رنجش جنابعالی گردیده است و نتوانسته مقصود حقیقی از ارسال نامه را به روشنی بیان نماید، صمیمانه از شما پوزش می‌ خواهم. از جنابعالی تقاضا دارم بار دیگر نامه را مطالعه فرمایید تا مطلب روشن‌تر دریافت شود، در صورت ابهام در جلسه‌ ای به صورت حضوری مراتب نامه را توضیح خواهیم داد. در خاتمه مجددا از سوء تفاهم بوجود آمده عذر خواهی می‌ نمایم.

با تشکر و سپاس

بیشتر بخوانید: جملات زیبا و پیام معذرت خواهی عاشقانه از دوست دختر

در پایان:

با این متن های معذرت خواهی می توانید با کمال ادب و احترام به عنوان دانشجو و یا به عنوان یک همکار از استاد معذرت خواهی کنید و به خاطر کاری که کرده اید طلب بخشش نمایید. استفاده از متن های خاص و مودبانه، تاثیر بیشتری در طرف مقابل می گذارد و به دلیل احترامی که به او گذاشته اید بخشش را برای آن استاد آسان می کنید و استاد به راحتی معذرت خواهی شما را می پذیرد و شما را می بخشد.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید