طرز تهیه کاپ کیک هندوانه با فراستینگ مخصوص

هندوانه یک میوه عالی برای روزهای گرم تابستان است هندوانه به قدری در همه دنیا پرطرفدار است که یک روز را به نام روز جهانی هندوانه نامگذاری کرده اند. با هندوانه می توانید اسموتی هندوانه و توت فرنگی درست کنید و لذت ببرید همچنین در کوکتل‌، در سالاد یا برای تهیه یک شیرینی تابستانی خوشمزه مثل کاپ کیک هندوانه استفاده می‌ شود. در ادامه آموزش طرز تهیه کاپ کیک هندوانه آورده شده است. این کاپ کیک آنقدر خوشمزه است که دلتان می‌ خواهد تمام تابستان آن را سرو کنید.

طرز تهیه کاپ کیک هنداونه ای خوشمزه

این کاپ‌کیک‌ های هندوانه تابستانی دارای طعم تازه‌ی هندوانه هم در خود کیک و هم در فراستینگ آن هستند به طوری که در هر گاز از این کاپ کیک می‌ توانید طعم خوشمزه‌ هندوانه‌ را به صورت دوبل بچشید. می‌ توانید یک هندوانه‌ کامل رسیده را برای درست کردن این کاپ کیک‌ ها انتخاب کنید یا آن‌ ها را با هندوانه‌ی باقیمانده از پیک نیک یا باربیکیو تابستانی درست کنید.

مواد لازم برای درست کردن کاپ کیک هندوانه

مواد لازم مقدار
پودر کیک سفید آماده یک بسته
آب هندوانه یک فنجان
روغن نصف فنجان
سفیده تخم مرغ 4 عدد
رنگ خوراکی قرمز کمی

مواد لازم برای فراستینگ کاپ کیک هندوانه

مواد لازم مقدار
کره آب شده نصف فنجان
آب هندوانه ¼ فنجان
پودر قند 2 فنجان
رنگ خوراکی قرمز کمی

طرز تهیه کاپ کیک هندوانه مرحله به مرحله

زمان مورد نیاز: 50 minutes.

 

 1. مرحله 1: فر و قالب‌های کاپ کیک را آماده کنید.

  فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. قالب‌های مافین را با کاغذ کاپ کیک مناسب بپوشانید.

 2. مرحله 2: هندوانه را پوره کنید

  هندوانه را به صورت مکعبی برش دهید و دانه‌های آن را جدا کنید. آن را با یک قاشق چوبی له کنید تا آب آن خارج شود؛ سپس، مخلوط کنید تا یکدست شود (حدود 10 تا 15 ثانیه).

 3. مرحله 3: مواد اولیه کاپ کیک را با هم مخلوط کنید

  در یک کاسه‌ی بزرگ، یک فنجان آب هندوانه تازه، روغن، تخم مرغ‌ ها را با همزن برقی بزنید. یک یا دو قطره رنگ قرمز به این مخلوط اضافه کنید. خمیر را درون قالب‌ های مافین بریزید و اجازه دهید به مدت 19 تا 21 دقیقه یا تا زمانی که اگر خلال دندان وارد وسط مافین کردید، مواد کیک به آن نچسبد، بپزید. اجازه دهید مافین‌ ها به مدت 10 دقیقه قبل از بیرون آوردن از قالب‌ ها خنک شوند.

 4. مرحله 4: فراستینگ را با هم ترکیب کنید

  کره را با ¼ آب هندوانه و پودر قند مخلوط کنید تا یکدست شود (اگر فراستینگ خیلی غلیظ است، کمی آب هندوانه و اگر خیلی رقیق است، کمی پودر قند اضافه کنید). دو یا سه طره رنگ خوراکی قرمز اضافه کنید.

 5. مرحله 5: کاپ کیک‌ هندوانه را تزئین کنید

  کاپ کیک‌ها را وقتی خنک شدند، تزئین کنید و در یخچال نگه دارید.

مطلب پیشنهادی: طرز تهیه کاپ کیک توت فرنگی

تزیین کاپ کیک هندوانه

طرز تهیه کاپ کیک هندوانه

دستور تهیه کاپ کیک هندوانه که در بالا ذکر شد بسیار ساده، سریع و خوشمزه است به طوری که در کمترین زمان ممکن می‌ توانید کاپ کیک هندوانه داشته باشید. اما اگر دلتان می‌ خواهد که این کاپ کیک‌ ها را خاص‌ تر کنید، به طور مثال برای پیک نیک، جشن تولد تابستانی یا باربیکیو، گزینه‌ های زیر را برای تزئین کاپ کیک هندوانه خود در نظر بگیرید:

 • ریختن چیپس شکلاتی بر روی کاپ کیک‌ ها: پیش از آن که خنک شوند تا مزه‌ی شیرین آن‌ها در هر گاز احساس شود.
 • استفاده از رنگ خوراکی سبز به جای قرمز: این رنگ یادآور پوست سبز رنگ هنداونه بر روی کاپ کیک خواهد بود.
 • فراستینگ را در سه کاسه‌ ی مجزا بریزید و یکی از کاسه‌ ها را قرمز، دیگری را سبز و کاسه‌ ی سوم را سفید کنید. سپس، این سه رنگ را با حرکت چرخشی با هم ترکیب کنید.
 • از فراستینگ سفید با ترافل‌ های قرمز و سبز استفاده کنید.

تشخیص هندوانه شیرین

فصل هندوانه در اکثر نقاط جهان از ماه خرداد تا اواخر پاییز است. مطمئن شوید که حتماً هندوانه‌ رسیده را انتخاب کنید، برای تشخیص هندوانه شیرین و رسیده هنگام ضربه زدن به هندوانه‌ رسیده، صدای توخالی عمیقی شنیده می‌ شود. اندازه‌ی آن نیز بسیار بزرگ است (بدان معنی که آبدار است) و لکه‌های سفید روی قسمت بیرونی هندوانه (جایی که هندوانه روی زمین قرار می‌گیرد)، تبدیل به زرد کرمی رنگ شده است.

 همچنین بخوانید: روش های برش هندوانه

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.