راه های بالا بردن اعتماد به نفس در بزرگسالان | ۱۰ راه افزایش اعتماد بنفس

10 روش افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان

روش های مختلفی سعی بر تقویت اعتماد به نفس دارند که هر کدام می تواند به نحوی مفید و موثر باشد. به عنوان یک شخص بالغ مهم است که اعتماد به نفس داشته باشید تا بتوانید اهداف خود را مدیریت کرده و به آن ها برسید. در ادامه 10 روش موثر برای افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان را به شما معرفی می کنیم.

بسیاری از افراد موفق، احساس خود و اعتماد به نفس خود را مدیون موفقیت خود می دانند. اما بسیاری از افراد در حقیقت چگونگی ایجاد اعتماد به نفس یا چگونگی اعتماد به نفس را توضیح نمی دهند. زیرا اعتماد به نفس بر اساس چیزهای مختلف ساخته می شود، اما در کل بر اساس انتخاب ها و موفقیت هایی ایجاد می شود که شور و اشتیاق شما را تغذیه می کنند و باعث می شوند شما نسبت به آن چه هستید احساس خوشبختی و افتخار کنید. کشف این موارد یکی از ارزشمندترین کارهای زندگی شماست. در این پست راه های بالا بردن اعتماد به نفس در بزرگسالان به شما ارائه می شود، با ما همراه باشید.

راه هایی برای افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان

در اینجا 10 راه وجود دارد که می توانید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. این راه ها عبارتند از:

1. کارها را انجام دهید

اعتماد به نفس بر اساس موفقیت حاصل می شود. اگر به اهداف کوچک و بزرگ برسید، احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت.

این کار با اهداف روزمره شما آغاز می شود، امروز چه کاری باید انجام دهید و هر روز در این هفته یا سه روز در این هفته برای رسیدن به هدف خود چه کارهایی باید انجام دهید؟ اگر اهدافی را که برای هر روز تعیین کرده اید به سرانجام برسانید، این احتمال وجود دارد که اهداف هفتگی و ماهانه را تحقق بخشید، که این امر شما را در محدوده اهداف دو ساله و سالانه قرار می دهد. به خاطر داشته باشید که پیشرفت بصورت فزاینده است و تغییرات بزرگ یک شبه اتفاق نمی افتد. شما احساس خواهید کرد که می توانید یک پروژه بزرگ را بر عهده بگیرید و یک هدف بلند پروازانه تعیین کنید زیرا فکر می کنید می توانید آن را برآورده کنید. برای خود هدفی تعیین کنید و به دنبال آن باشید. خواندن عادت های افراد با اعتماد به نفس بالا به شما کمک می کند.

2. پیشرفت خود را کنترل کنید

بهترین راه برای رسیدن به اهداف کوچک و بزرگ، رساندن آن ها به اهداف کوچکتر و نظارت بر پیشرفت است. خواه در تلاش برای ارتقا سطح شغلی، شغل بهتر، تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی، تغییر شغل و تغذیه سالم هستید، بهترین راه برای آگاهی از پیشرفت خود نظارت بر آن است.

سعی کنید هدف های خود را بنویسید: تعداد برنامه هایی که برای مشاغل یا تحصیلات دارید، آن چه می خورید و چه مقدار ورزش می کنید.

این به شما کمک می کند تا در مسیر خود باقی بمانید و با دیدن پیشرفتی که در زمان واقعی دارید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. ایجاد یک صفحه اهداف بولت ژورنال می تواند مفید باشد.

3. کار درست را انجام دهید

بیشتر افراد با اعتماد به نفس با یک سیستم ارزشی زندگی می کنند و تصمیمات خود را بر اساس آن سیستم ارزشی می گیرند، حتی اگر این کار سخت باشد و نه لزوما به نفع آن ها باشد بلکه به نفع منافع بزرگتر است.

اعمال و تصمیمات شما شخصیت شما را مشخص می کند. از خود بپرسید بهترین نسخه از خود که آرزو دارید که بشود، چه کاری انجام می دهد و آن را انجام دهید. حتی وقتی این کار واقعاً سخت است و آخرین کاری است که می خواهید انجام دهید و این به معنای فداکاری کوتاه مدت از طرف شماست، در طولانی مدت بیشتر خودتان را دوست خواهید داشت و نسبت به آن چه که هستید افتخار می کنید. این یکی از موثرترین روش ها برای افزایش اعتماد به نفس شما به عنوان یک بزرگسال است.

4. ورزش کنید

علاوه بر این که به طور کلی برای سلامتی شما مفید است، ورزش به حفظ حافظه کمک می کند، تمرکز را بهبود می بخشد، به مدیریت استرس کمک می کند و از افسردگی جلوگیری می کند.

اضطراب هنگامی که انرژی اضافی برای جذب وجود ندارد دشوارتر است، و خارج از این که گاهی اوقات سخت و ناخوشایند است، ورزش هر جنبه از زندگی شما را بهبود می بخشد. بنابراین فعال بمانید، و زمانی را برای ورزش کردن ایجاد کنید.

5. نترس باشید

شکست دشمن شما نیست، بلکه ترس از شکست است که واقعاً شما را فلج می کند. اگر اهداف بزرگی تعیین کنید و رویاهای بزرگی داشته باشید، احساس خستگی بیش از حد خواهید کرد و ناگزیر احساس خواهید کرد که قادر به انجام آن نیستید. در آن لحظه ها باید به درون خود نگاه کنید، و هر شجاعتی را که دارید جمع کنید و فقط ادامه دهید.

هر فرد موفق زمانی که ترسیده است باز هم به کار خود را ادامه داده و ریسک کرده است، زیرا آن چه که آن ها می خواهند به انجام برسانند مهم تر و اضطراری تر از ترس از شکست است.

به این فکر کنید که چقدر می خواهید به هدف خود برسید، سپس ترس خود را کنار بگذارید و یکبار دیگر ادامه دهید.

6. ایستادگی بر روی هدف لازمه افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان

وقتی هدف، پروژه و غیره در مراحل اولیه است و کسی می گوید هدف شما احمقانه است یا نمی توانید این کار را انجام دهید، حرف آن ها را باور نکنید و روی هدف خود بایستید.

از هر نظر منطقی فکر کنید:”چگونه می توانم حق داشته باشم وقتی این شخص و همه این شک و تردیدها در ذهن من است که به من می گوید من نمی توانم این کار را انجام دهم؟ که این ایده احمقانه است.”

و شما باید به آن افراد، به ویژه صدای موجود در ذهن خود بگویید که آن ها اشتباه می کنند. شما آن را در خود دارید، بنابراین به آن ها بگویید که به هدف خود ایمان دارید، به خودتان اعتقاد دارید، بنابراین قصد دارید آن را محقق کنید.

7. به خودتان ایمان داشته باشید

مردم وقتی به یکدیگر احترام می گذارند که می گویند کاری را انجام می دهند و آن را انجام می دهند. از همه مهمتر، اگر بگویید کاری را انجام می دهید و وقتی آن را انجام می دهید، به خود احترام خواهید گذاشت و به خودتان ایمان داشته اید، زیرا می دانید از کار نمی ترسید.

عمل به کلمات شما معنا می بخشد، و به شما کمک می کند تا راهی برای رسیدن به اهداف خود، تقویت روابط خود و احساس افتخار نسبت به آن چه هستید باشید.

بیشتر بخوانید: تقویت قدرت تصمیم گیری

8. بلند مدت فکر کنید

اساس ناراحتی تصمیماتی است که برای راحتی کوتاه مدت گرفته می شود و مانع اهداف بلند مدت می شود.

اگر می خواهید پس انداز کنید، اگر نمی توانید برای غذا خوردن بیرون بروید. نمی توانید با دوستانتان اغلب بیرون بروید، اگر سعی در کاهش وزن دارید، نمی توانید اغلب سیب زمینی سرخ کرده بخورید، و ….. اهداف بزرگ به فداکاری های بزرگ نیاز دارند، باید عمیق شوید و به برنامه های خود را نظم دهید.

این کار ها خسته کننده و ناامیدکننده است و زندگی را به میزان قابل توجهی سخت تر می کند، اما نتیجه می دهد و غروری که احساس می کنید ارزش آن را خواهد داشت. شما باید تصمیم بگیرید که آیا راحتی کوتاه مدت شما از اهداف بلند مدت شما مهمتر است یا خیر؟  اما بدانید که اهداف بلند مدت در طولانی مدت شادی شما را بیش از راحتی کوتاه مدت شما به ارمغان می آورند.

9. به آن چه دیگران فکر می کنند اهمیت ندهید

تعداد بسیاری از افراد وجود دارد که به شما خواهند گفت شما نمی توانید هدف خود را به سرانجام برسانید.

خواه دبیران مدارس باشند، یا فقط بازخورد منفی دوستان یا خانواده باشد، مردم سعی خواهند کرد به شما بگویند که هدف شما خیلی بزرگ است، یا این که آماده نیستید، یا قادر به انجام آن نیستید، که هرگز قبلاً انجام نشده است.

شما نباید به آن ها گوش دهید. شما باید مصمم باشید. در حالی که آن ها به شما می گویند احتمال مخالفت با شما و غیره وجود دارد، فقط بخاطر داشته باشید که اکثر مردم در بیشتر موارد اشتباه می کنند. مردم هر روز دنیا را تغییر می دهند، علی رغم این که همه اطرافیان به آن ها می گویند این کار عملی نیست. اگر فکر می کنید می توانید آن را انجام دهید، می توانید آن را انجام دهید. به آن ها گوش ندهید، خود را باور کنید و ادامه دهید.

10. کارهای بیشتری را که باعث خوشحالی شما می شود انجام دهید

دوست دارید در اوقات فراغت خود چه کاری انجام دهید؟ آیا بیرون رفتن، پیاده روی، لذت بردن از فضای باز است؟ یا آیا شما برای این که روی کاناپه خود دراز بکشید و تلویزیون تماشا کنید، زندگی می کنید؟ هرچه دوست دارید، برای آن فضا ایجاد کنید، زیرا زندگی کوتاه است. شما برای غنی سازی زندگی و برای شارژ مجدد به بهترین زمان خود نیاز دارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.