روش های جلوگیری از بخار شیشه ماشین در زمستان

ضد بخار کردن شیشه ها در زمستان

با فرارسیدن زمستان و روزهای سرد، مشکلاتی که برای اکثر افراد پیش می آید، بخار کردن شیشه های ماشین می باشد. روش های جلوگیری از بخار شیشه ماشین در زمستان وجود دارد که در این مقاله نام می بریم.

یکی از مشکلات رانندگان در زمستان و روز های بارانی و برفی، بخار کردن شیشه های ماشین می باشد. بخار گرفتن شیشه‌ ها مانع از دید می‌ شود و حتی رانندگی را غیر ممکن می‌ کند. بخار شیشه های ماشین در زمستان بسیار خطرناک است. از این رو با روش هایی می‌توان جلوی بخار کردن شیشه‌ ها را گرفت و به راحتی در شب‌ های بارانی و سرد رانندگی کرد. در این پست روش های جلوگیری از بخار شیشه ماشین در زمستان به شما ارائه می شود، با ما همراه باشید.

راه های پیشگیری از بخار گرفتن شیشه ماشین در زمستان

اختلاف دمای داخل و بیرون ماشین، مهم ترین دلیل بخار گرفتگی شیشه ها است. در واقع بخار رطوبت موجود در فضا است که روی شیشه‌ های خودرو می‌ چسبد و به مایع تبدیل می‌شود. تنفس سرنشینان خودرو، شرجی بودن هوا، مه گرفتگی و اخلاف دمای داخل و خارج از کابین سبب ایجاد رطوبت می‌شود. وقتی هوای مرطوب به شیشه می‌چسبد مانع از دید راننده در هنگام رانندگی می شود.

1. استفاده از کمپرسور کولر و جلوگیری از بخار شیشه ماشین

سریع ترین روش برای از بین بردن بخار شیشه ها کمک گرفتن از کمپرسور کولر می باشد. ابتدا ورودی هوای بیرون را باز کنید و خروجی کانال تهویه هوا را زیر شیشه جلو تنظیم کنید و در نهایت کمپرسور کولر را روشن کنید تا بخارهای روی شیشه از بین برود.

2. جلوگیری از بخار شیشه ماشین با سنگ نمک

یک جوراب که سوراخ نیست را بردارید و جوراب را با سنگ نمک های ریز پر کنید و جوراب را گره بزنید و زیر صندلی جلو قرار دهید تا همه ی رطوبت و بخار های داخل ماشین را جذب کند.

همچنین می توانید به جای سنگ نمک از پودرهای جذب رطوبت استفاده کنید.

3. استفاده از سیب زمینی برای پیشگیری از بخار شیشه ماشین

قبل از این که شیشه ها بخار کنند، یک سیب زمینی را برداشته و حلقه حلقه کنید و سپس سیب زمینی را روی شیشه ها بمالید. بعد از مالیدن سیب زمینی، روی شیشه ها را با دستمال پاک کنید تا شیشه ها لک نشوند.

این کار باعث می شود یک لایه ضد بخار روی شیشه ماشین ایجاد شود.

4. خاک گربه برای جلوگیری از بخار شیشه ماشین

خاک گربه یکی از بهترین جذب کننده های رطوبت می باشد و اجازه نمی دهد شیشه ها هیچ بخاری کنند.

یک جوراب برداشته و داخل آن خاک گربه بریزید تا کاملا پر شود، سپس جوراب را گره بزیند و آن را درون ماشین قرار دهید.

5. جلوگیری از بخار شیشه ماشین با مایع ظرفشویی

روش دیگر برای از بین بردن بخار شیشه ماشین، استفاده از مایع ظرفشویی می باشد.

در این روش یک تکه ابر و یا پنبه را بردارید و آن را به مایع ظرفشویی با کیفیت آغشته کنید و از داخل روی شیشه های ماشین از بالا به پایین بکشید تا شیشه ها دیگر بخار نکنند.

6. استفاده از خمیر ریش برای جلوگیری از بخار شیشه ماشین

آخرین و بهترین راه برای پیشگیری از بخار کردن شیشه های ماشین استفاده از خمیر ریش می باشد.

یک دستمال بردارید  و روی آن کمی خمیر ریش بریزید، سپس با آن دستمال شیشه های ماشین را تمیز کنید تا یک لایه ضد بخار روی شیشه های ماشین ایجاد شود و دیگر شیشه های ماشین بخار نکنند.

7. کاهش دما در داخل ماشین برای پیشگیری از بخار گرفتن شیشه

در زمستان معمولا از بخاری در ماشین بسیار استفاده می شود، بهترین راه حل برای بخار نگرفتن شیشه ها کاهش دمای داخل ماشین است. ابتدا درجه بخاری را روی کم قرار دهید و کمی شیشه ها را پایین بکشید تا هوا جریان داشته باشد سپس کم کم بخاری را زیاد کرده و شیشه ها را بالا بکشید.

علت افزایش رطوبت در ماشین و بخار گرفتن شیشه ها

  • وجود نشتی که باعث می شود قطرات آب باران وارد خودرو شوند
  • نفس کشیدن راننده و سرنشینان
  • خیس شدن کف خودرو به دلیل خیس بودن کفش ها در هنگام بارش باران و برف
  • گذاشتن لوازم خیس و مرطوب مانند چتر در داخل خودرو
  • وارد شن رطوبت داخل ماشین به دلیل باز ماندن شیشه ها در هنگام بارندگی
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.