روش های جلوگیری از سفید شدن موی سر در طب سنتی
روش های جلوگیری از سفید شدن موی سر در طب سنتی

در طب سنتی و یا طب اسلامی روش هایی برای پیشگیری از سفیدن شدن موس سر وجود دارد این روش علاوه بر پیشگیری از سفیدی مو، آنها را تقویت نیز می کنند. از سوی دیگر افرادی که قصد دارند موهای سفید خود را به رنگ طبیعی و مشکی برگردانند نیز می توانند از این روش های طبیعی و سنتی استفاده کنند اما باید بدانید که این روش ها نسبت به روش های شیمیایی همچون استفاده از رنگ های شیمیایی زمان بر بوده و نیازی به تکرار دارد.

می توانید از مطلبی که با عنوان بهترین روش های از بین بردن سفیدی موی سر بطور طبیعی در خانه منتشر نمودیم بازدید نمایید.

مطالعات نشان می دهند که استرس سبب سفیدی موی سر می شود

روش های سنتی برای پیشگیری از سفید شدن موی سر

برخی افراد از سفید شدن موهایشان راضی هستند و آن را جز یکی از زیبایی های ظاهر خود می دانند اما در مقابل نیز برخی معتقدند که سفیدی موی سر نشان دهنده بالا رفتن سن و سال و پیری است که باید برای حفظ زیبایی و روحیه افراد، آن را به کمک روش های مختلف به تعویق انداخت.

روش هایی شیمیایی و مدرن همچون استفاده از رنگ مو مشکی برای رفع سفیدی موی سر وجود دارد که مخالفان و موافقان خود را دارند اما برخی در عین حال که می خواهند از سفید شدن موی سرشان جلوگیری کنند، سلامت مو نیز برایشان حائز اهمیت می باشد از این رو به استفاده از روش های جلوگیری از سفید شدن موی سر در طب سنتی روی می آورند.

استفاده از روغن سیاه دانه برای جلوگیری از سفید شدن مو سر

استفاده از روغن شونیز و یا همان روغن سیاه دانه یکی از روش های پیشگیری از سفیدی مو است که در طب اسلامی بسیار به آن اشاره شده. این روغن سرشار از ویتامین های A، D و E بوده و کاربرد های دارویی بسیاری دارد. پیامبر اکرم (ص) در رابطه با خواص سیاهدانه می فرمایند که درمان هر دردی است جز مرگ.

اگر از روغن سیاه دانه برای پیشگیری از سفیدی مو سر استفاده می کنید باید حداقل هفته ای دو بار قبل از حمام آن را به مو های خود بمالید و پس از چند ساعت بشویید. بهتر است که شب ها این کار را انجام دهید و صبح بشویید.

پیشگیری از سفید شدن مو با هلیله سیاه

پیشگیری از سفید شدن مو طب سنتی
پیشگیری از سفید شدن مو طب سنتی

هلیله سیاه هم برای پشگیری سفید شدن موی سر مناسب بوده و هم برای رفع سفیدی آن به عبارتی افرادی که در حال حاضر موهای سفید دارند نیز می توانند از این روش سنتی استفاده نمایند. هلیله سیاه را می توانید از عطاری ها تهیه نمایید.

هلیله سیاه اهلیج، هلج یا هاری تاکی، در چین جزو گیاهان مقدس است که پزشکان طب سنتی بر این باورند که ای گیاه تقویت چشم می‌شود، برطرف‌کننده موی سپید است و همچنین عملکرد روده را بهبود می بخشد

برای انجام اینکار باید ابتدا هلیله را بکوبید و سپس آن را با مقداری گلاب مخلوط کنید تا به شکل یک خمیر یکدست درآید (گلاب را آهسته اضافه کنید تا خمیر شل نشود). سپس به اندازه نخود از خمیر بردارید و با کف دست گرد کنید بعد در آرد گندم بغلتانید و در ظرفی قرار دهید تا خشک شود سپس روزی 2 عدد از آن را بخورید.

می توانید با استفاده از دیگر روش های طبیعی همچون رنگ کردن مو با پوست گردو سفیدی موی سرتان را بپوشانید.

دلایل سفیدی موی سر می تواند بالا رفتن سن، ژنتیک و یا استرس و اضطراب باشد و این اتفاق برای بسیاری از افراد غیر قابل تحمل بوده و می خواهند که رنگ موی سر خود را به رنگ نچرال و طبیعی برگرداند اما بهتر است که از روش های طبیعی استفاده کنید که علاوه بر رفع سفیدی مو آن را تقویت کند.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید