برای اینکه کک نیش نزند چه کنیم؟

چگونه از نیش کک در اما باشیم؟

در این مطلب سه روش برای جلوگیری از نیش کک را به شما آموز خواهیم داد.

کک ها ممکن است از طریق دام (گاو و گوسفند) و همچنین کودهای حیوانی به خانه شما راه بیابند و اگر حیوان خانگی داشته باشید، کک ها ممکن است حیوانات خانگی شما را کلافه کنند، اما می توانند برای شما نیز مشکل ساز شوند. آنها انگل هستند، یعنی از حیوانات دیگر تغذیه می کنند. برخی از کک ها سگ ها را ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر نسبت به گربه ها جزئی هستند. اما اگر آنها گرسنه باشند، اکثر کک ها از هر حیوان خون گرمی تغذیه می کنند از جمله خود شما. برای اینکه کک نیش نزند چه کنیم؟ ادامه این مطلب را مطالعه کنید. برای مطالعه روش های خانگی از بین بردن نیش پشه کلیک کنید.

برای اینکه کک نیش نزند چه کنیم؟

کک ها موجودات بسیار ریزی هستند اما با این حال گزش کک ها با خارش شدید همراه است. بیشتر اوقات، آنها مانند لکه های صورتی یا قرمز کوچک و برجسته روی پوست ظاهر می شوند. برخی از افراد به بزاق کک حساسیت دارند. اگر شما یکی از آنها هستید، جای گزش کک روی پوست شما ممکن است بزرگ و متورم شود و احساس خارش زیادی داشته باشند.

سخت است اما سعی کنید محل گزش کک را نخارانید زیرا با این کار پوست خود را تحریک می کنید و حتی اجازه می دهید باکتری وارد پوست شود و در نهایت عفونت کند.

لازم است بدانید که برخی از انواع کک ها می توانند به بیماری ها و انگل هایی مانند کرم نواری و طاعون آلوده شوند. یک کک آلوده ممکن است بتواند یک بیماری یا انگل را منتقل کند. به همین دلیل است که پیشگیری از نیش کک ها مهم است. در ادامه این مطلب خواهیم گفت که چگونه از نیش کک در امان بمانید.

1. استفاده از داروی ضد کک حیوانات خانگی

چنانچه حیوان خانگی دارید، بهترین راه برای اطمینان از عدم ابتلا به کک، این است که مطمئن شوید حیوانات خانگی شما بدون کک هستند. کک‌ها در ماه‌های گرم‌تر شایع‌تر هستند، اما اگر حیوانی برای تغذیه داشته باشند، می‌توانند در تمام طول سال در داخل خانه زنده بمانند. دادن داروی کک به حیوانات خانگی خود در تمام طول سال (به جای فقط در بهار و تابستان) به کشتن کک‌های بالغ و جلوگیری از بیرون آمدن کک‌های جدید کمک می‌کند.

داروهای ضد کک را می توان بدون نسخه و یا با نسخه تهیه کرد. آنها را می توان بصورت موضعی استفاده کرد (یعنی آن را روی پوست یا گردن حیوان خود بمالید) و یا بصورت خوراکی مصرف شود. با دامپزشک خود در مورد اینکه کدام نوع برای حیوان خانگی شما بهتر است صحبت کنید. شما همچنین می توانید با شستن سگ و یا گربه خود با آب و صابون و استفاده از شانه مخصوص از شر کک خلاص شوید.

3. خانه خود را با محلول ضد کک اسپری کنید!

برای اینکه کک نیش نزند چه کنیم؟، خانه خود را با محلول ضد کک اسپری کنید! کک ها فقط روی پوست حیوانات زندگی نمی کنند. در عوض، آنها در فرش، ملافه و سایر سطوح خانه شما نیز می توانند زندگی می کنند و برای تغذیه روی حیوانات می پرند. آب و صابون کک‌ها را از بین می‌برد، بنابراین اگر حیوان خانگی شما آنها را دارد، ملافه‌های خود، ملافه‌های حیوان خانگی و فرش‌های خود را بشویید.

فرش ها و فرش های بزرگتر و همچنین کوسن های روی صندلی ها و مبل ها را جاروبرقی بکشید. پس از اتمام کار حتماً کیسه جاروبرقی را بیرون خانه خالی کنید. همچنین ممکن است بخواهید از اسپری ضد کک بر روی فرش و مبلمان خود استفاده کنید.

حیوانات خانگی و خانواده خود را از مکان هایی که سمپاشی می کنید دور نگه دارید تا منطقه خشک شود. به یاد داشته باشید کک نشانه کثیف بودن خانه شما نیست. کک ها در هر کجا که بتوانند منبع غذایی پیدا کنند زندگی می کنند.

3. خود را بپوشانید!

متاسفانه کک ها این قدرت را دارند که چندین سانتی متر بپرند. از آنجایی که آنها معمولاً در فرش، بستر حیوانات خانگی و روی زمین زندگی می کنند، به احتمال زیاد در پاها، قوزک ها و ساق پاهای شما نیز می پرند و بیشتر از این ناحیه نیش کک را احساس می کنید. کک ها از طریق لباس نیش نمی زنند، بنابراین پوشیدن پیراهن های آستین بلند، شلوارهای بلند و جوراب ها می تواند از گزش کک ها جلوگیری کند.

اگر در یک منطقه بیرونی هستید که کک ها مشکل ساز هستند، یا اگر در حال درمان آلودگی به کک در خانه خود هستید، مقداری اسپری حشرات استفاده کنید. این احتمال نش زدن کک را کاهش می دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که برخی از عطرهای روغن های ضروری ممکن است به از بین بردن کک ها کمک کنند. با این حال، هیچ کدام به خوبی مواد شیمیایی سنتی کار نمی کنند. بهترین راه برای جلوگیری از آن، پوشاندن پوست و به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض کک است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.