گربه ها چه رنگی را دوست دارند؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که گربه شما واقعا چه رنگ هایی را می بیند؟ یا تا به حال فکر کرده اید که آیا گربه ها رنگ مورد علاقه ای دارند؟ آیا به این توجه کرده اید که وقتی گربه خانگی خود را بیرون می برید به چه رنگی بیشتر توجه می کند و به آن خیره می شود؟ و یا این که اسباب بازی هایی که برای گربه خود می خرید با کدام بیشتر بازی می کند؟ آن اسباب بازی چه رنگی دارد؟ به نظر شما گربه ها چه رنگی را دوست دارند؟ برای دانستن در مورد رنگ مورد علاقه گربه ها و دید گربه ها نسبت به رنگ ها در این پست با ما همراه باشید. برای دانلود صدای گربه با کیفیت بالا کلیک کنید.

گربه ها چه رنگ هایی را می بینند؟

قبل از اینکه بگوییم گربه ها چه رنگی دوست دارند ببینیم ان ها اصلا چه رنگ هایی را می توانند ببینند. طبق تحقیقات برخی معتقدند که گربه ها فقط دو رنگ را می توانند ببینند، که این گفته به طور کامل درست نمی باشد. آن ها می توانند سایه های بنفش آبی و همچنین رنگ های زرد مایل به سبز را مشاهده کنند. بیشتر گربه سانان رنگ آبی را بیشتر از همه ی رنگ ها دوست دارند. این به این دلیل است که این رنگی است که آن ها به وضوح می بینند.

این بدان معنی نیست که همه گربه شما می تواند رنگ های آبی و زرد را تشخیص دهد. برخی از رنگ های دیگر هم برای گربه ها قابل تشخیص است، اما این رنگ ها به سادگی شبیه سایه هستند. وقتی آن ها به چیزی رنگارنگ نگاه می کنند، چشم آن ها رنگی را می تواند ببیند که آن رنگ برای بقیه پنهان است. به عنوان مثال، آن چه یک فرد به عنوان بنفش می بینید برای آن ها آبی به نظر می رسد.

مطالب ویژه در مورد گربه ها:  آیا گربه ها می خندند؟ چند واقعیت جالب در مورد گربه ها

گربه ها چه رنگی را بیشتر دوست دارند؟

از آنجا که گربه ها رنگ آبی و زرد را به وضوح می بینند، می توانید این رنگ ها را رنگ مورد علاقه گربه ها بدانید. اسباب بازی ها و سایر موارد در نگاه گربه ها ابتدا به رنگ آبی و زرد است. اما این بدان معنی نیست که آن ها نمی توانند رنگ های دیگر را تشخیص دهند. تقریبا مانند شخصی که کور رنگ است، گربه ها بیشتر رنگ ها برایشان به عنوان سایه های خاکستری به نظر می رسند.

این واقعیت که گربه ها نمی توانند طیف گسترده ای از رنگ ها را ببینند، آن ها را واقعا آزار نمی دهد. آن ها علاقه خاصی به رنگ ندارند. رنگ به اندازه توانایی دیدن حرکت یا دیدن در تاریکی به آن ها کمک نمی کند. گربه ها به طور طبیعی بیش از هر رنگ خاصی جذب حرکت می شوند.

رنگی که گربه ها دوست دارند

رنگ های آرامش بخش برای گربه ها

آبی و بنفش آرام ترین رنگ برای گربه ها است. این رنگ ها در واقع می توانند به کاهش استرس در گربه شما کمک کنند. اگر دیوارها به رنگ سفید روشن یا خاکستری ملایم رنگ آمیزی شده باشند، اتاق برای گربه شما ترسناک و ناراحت کننده به نظر می رسد.

دکتر مارتی بکر رئیس خبرنگار دامپزشکی انجمن انسانی آمریکا است. دکتر بکر توصیه می کند هنگام جستجوی رنگ هایی که باعث آرامش گربه ها می شوند، رنگ های پاستلی مانند سبز و بنفش برای استفاده دامپزشکان بسیار مناسب است. اگر بچه گربه شما نوعی است که هر بار مراجعه به دامپزشک خود را دچار اضطراب می کند، یک پتو سبز یا بنفش پاستلی برای آرامش خود، همراه داشته باشید.

بیشتر بدانید: بچه گربه کی از مادرش جدا می شود؟

آیا گربه ها کور رنگ هستند؟

گربه ها در درجه اول کور رنگ قرمز-سبز هستند. به این حالت دوترانومالی یا پروتانومالی گفته می شود. با این نوع کور رنگی، گربه شما در تشخیص تفاوت بین قرمز، قهوه ای، نارنجی و بنفش مشکل خواهد داشت.

گیرنده های نوری گربه بیشترین حساسیت را به طول موج هایی دارند که بین دامنه های بنفش_آبی و زرد_سبز قرار دارند. آن ها ممکن است کمی سبز هم ببینند، اما این به این معنی نیست که دید آن ها در مقایسه با دید ما ناکافی است. در حقیقت، کاملا برعکس است. آن چه که آن ها در تشخیص رنگ کم دارند، از بسیاری جهات جبران می کنند. آن ها دارای یک میدان دید بسیار گسترده تر از انسان هستند. آن ها زمانی محدوده دید 200 درجه دارند که برای ما فقط 180 درجه می باشد.

یکی دیگر از مزایای بینایی گربه، توانایی دیدن آن ها در تاریکی است. آن ها در مقایسه با ما دید در شب بسیار خوبی دارند. برای دیدن، آن ها به 20% نور کمتری نیاز دارند. این به دلیل گیرنده های نوری است که در شبکیه چشم آن ها یافت می شود که می توانند در تاریکی اجسام را ببینند.

در پایان:

بنابراین اگر می خواهید برای گربه خود هدیه ای بخرید، متوجه شدید که از چه رنگ هایی اجتناب کنید و در واقع چه رنگی را خریداری کنید که گربه ها آن رنگ را تشخیص می دهند و با دیدن آن لذت می برند. اگر در خریدن اسباب بازی برای گربه ی خود از رنگ های آبی و زرد استفاده می کنید، حتما توجه کنید که رنک سفید در آن ها به کار نرفته باشد.

اسباب بازی با رنگ های پاستلی که باعث آرامش گربه می شود را خریداری کنید.

فروشگاه قطعات آسانسور

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید