نقطه سبز در اینستاگرام به چه معناست؟

علامت سبز کنار پروفایل اینستاگرام نشان دهنده آنلاین بودن فردی است که دوطرفه یکدیگر را فالو دارید. در این نوشته درباره نقطه سبز در دایرکت اینستاگرام، برداشتن علامت سبز اینستاگرام و اینکه چگونه چراغ سبز اینستاگرام را روشن و خاموش کنیم صحبت کرده ایم.

میلیون‌ ها کاربر اینستاگرام، عکس‌ ها، نظرات و ویدیوهای خود را از طریق اینستاگرام به اشتراک می‌ گذارند. اینستاگرام از زمان معرفی در سال 2010 تاکنون دستخوش تغییرات بسیار زیادی بوده است. پیام دایرکت یکی از بهبود های قابل توجهی است که امکان برقراری ارتباط مستقیم با کاربر دیگر را فراهم ساخته است. 

سیستم پیام دایرکت در اینستاگرام در طول سال‌ ها شاهد بهبود قابل توجهی بوده است و جدیدترین ویژگی آن، یک نقطه‌ کوچک سبز رنگ است که در کنار نام کاربران ظاهر می‌شود. ویژگی‌ های مشابه‌ این مورد در حال حاضر در فیسبوک که صاحب اینستاگرام است، وجود دارد و اکنون نیز در اینستاگرام دیده می‌شود. 

بدانید که دوستانتان چه موقع از اینستاگرام استفاده می‌کنند؟

نقطه‌ سبز رنگ اینستاگرام به عنوان بخشی از به‌روزرسانی وضعیت فعالیت در اینستاگرام ارائه شده است. ویژگی نقطه سبز در اینستاگرام برای کمک به کاربران در ارتباط برقرار کردن با دوستانشان زمانی که طرف مقابل آنلاین است، طراحی شده است. این نقطه در فهرست دوستان و همچنین صندوق پیام دایرکت قابل مشاهده می‌باشد. 

با این وجود، برخلاف فیسبوک، نقطه‌ ی سبز اینستاگرام دارای کاربرد متفاوتی است و به همین دلیل است که سردرگمی‌ های بسیار زیادی در میان کاربران این شبکه اجتماعی به وجود آورده است. 

به عنوان مثال، برخی از کاربران همیشه نقطه‌ سبز رنگ دارند در حالی که برخی دیگر هرگز آنلاین نیستند. این بدان دلیل است که برای دانستن آنلاین بودن یک کاربر به چیزی بیشتر از دنبال کردن آن فرد نیاز است. اگر علاومت سبز رنگ کنار پروفایل در دایرکت اینستاگرام را نمی بینید ممکن است به آپدیت کردن اینستاگرام نیاز داشته باشید.

چگونه نقطه‌ سبز اینستاگرام را فعال کنیم؟

نقطه سبز اینستاگرام

ممکن است فردی را در اینستاگرام دنبال می‌ کنید، اما نمی‌توانید این نقطه‌ سبز رنگ که نشان‌ دهنده‌ آنلاین بودن آن فرد است را مشاهده کنید. این بدان دلیل است که هر دو فرد باید یکدیگر را در اینستاگرام دنبال کنند تا نقطه‌ سبز اینستاگرام قابل مشاهده باشد. 

اما صبر کنید، این تمام ماجرا نیست. به منظور مشاهده‌ وضعیت آنلاین بودن آن فرد از طریق نقطه سبز باید چندین پیام با او رد و بدل کرده باشید. این ویژگی در اواسط ماه جولای 2018 معرفی شد و کاربران در مورد این که این ویژگی سردرگم‌کننده است یا مفید همچنان اختلاف‌ نظر دارند. 

نکات مثبت نقطه‌ سبز اینستاگرام

شاید اینطور به نظر رسد که این روش از برقراری ارتباط چندان منطقی نیست اما اینطور نمی‌باشد. اینستاگرام، پلتفرمی است که توسط همه استفاده می‌شود، از جمله سلبریتی‌ها. تصور کنید چقدر آزاردهنده خواهد شد اگر همه متوجه شوند که آن‌ ها چه زمانی از اینستاگرام استفاده می‌ کنند. 

نقطه‌ی سبز رنگ تنها زمانی فعال می‌شود که اینستاگرام متوجه شود که هر دو طرف همدیگر را می‌شناسند. این ویژگی به خصوص برای افراد مشهور یا صاحبان کسب‌ و کار بسیار مفید است. این روشی برای در اولویت قرار دادن دوستان و قرار دادن دنبال‌ کنندگان کم‌ اهمیت در پایین فهرست دوستان است. 

نکات منفی نقطه‌ سبز اینستاگرام

با استفاده از این ویژگی جدید، شما و دوستانتان می‌توانید وضعیت آنلاین بودن فردی را متوجه شوید. این لزوماً نکته‌ی منفی نیست اما اگر یکی از دوستانتان از این ویژگی سوءاستفاده کند، تبدیل به نکته‌ی منفی خواهد شد. 

یکی دیگر از نکات منفی نقطه‌ی سبز رنگ، نمی‌توانید در پاسخ دادن به پیام طرف مقابل تاخیر کنید زیرا او می‌ داند که آنلاین هستید و پیامش را دیده‌اید. دیگر گفتن این که گوشی‌تان شارژ نداشت، کافی نخواهد بود. 

همچنین بخوانید: چگونه در اینستاگرام اندروید ریپلای کنیم

ایده‌ اولیه‌ نقطه‌ سبز رنگ اینستاگرام

از آنجایی که این ویژگی را در سایر پلتفرم‌های اجتماعی دیده‌ایم، پس نمی‌توان گفت که انقلابی ایجاد کرده است. با این وجود، تفاوت آن با سایر پلتفرم‌ها در نحوه‌ی عملکردش است. اینستاگرام در مورد نحوه‌ تشویق کاربران به استفاده از این پلتفرم بسیار فکر کرده و این ویژگی نقطه‌ کوچک سبز رنگ نیز در این زمینه بسیار مفید بوده است. 

کاربران اینستاگرام اکنون می‌توانند وارد حساب خود شوند و ببینند که کدامیک از دوستانشان برای چت کردن آنلاین و در دسترس هستند. زمانی که سیستم اولویت‌گذاری را به این ترکیب اضافه می‌کنید، صرف زمان بیشتر در آن تضمین شده خواهد بود. بنابراین، چه می‌شود اگر بخواهید از نظر چشمان کنجکاو دیگران پنهان بمانید؟ ما خبر خوبی برایتان داریم؛ اینستاگرام این امکان را فراهم ساخته است تا بتوانید وضعیت فعالیت را به طور کامل خاموش کنید. 

چگونه علامت سبز آنلاین را اینستاگرام را خاموش کنیم؟

بگذارید با این واقعیت روبرو شویم. برخی از ما از اینستاگرام تنها برای دیدن عکس‌ ها یا ویدیوهای دیگران به جای چت کردن با آن‌ها استفاده می‌کنیم. البته، اینستاگرام از زمان معرفی تاکنون دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده و بهبود یافته است. اینستاگرام دارای تمام ویژگی‌ های خوب سایر پلتفرم‌ های شبکه‌ های اجتماعی است، از جمله پیام دایرکت، لایو اینستاگرام و استوری‌ ها. اما تکلیف چیست اگر برخی از کاربران همان نسخه‌ قدیمی اینستاگرام قبل از به‌روزرسانی را ترجیح دهند؟

خب، اگر دوست ندارید در گفتگوها و چت‌ها اذیت شوید، می‌توانید با رفتن به بخش تنظیمات و خاموش کردن وضعیت فعالیت به صورت دستی، آن را غیرفعال کنید. به این ترتیب، حتی زمانی که آنلاین هستید، باز هم کاربران دیگر متوجه‌ی وضعیت فعالیت شما نخواهند شد. بنابراین، می‌توانید این ویژگی را به طور کامل کنار بگذارید. 

به منظور غیرفعال کردن علامت سبز آنلاین اینستاگرام، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

1. اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و بر روی عکس پروفایل خود در پایین گوشه‌ سمت راست ضربه بزنید. سپس، بر روی منوی سه خط در بالا سمت راست ضربه بزنید. 

نقطه سبز اینستاگرام

2. در گام بعدی؛ به قسمت Settings «تنظیمات» بروید و بر روی Privacy «حریم خصوصی» ضربه بزنید. 

نقطه سبز اینستاگرام

3. در اینجا، گزینه‌ Activity Status «وضعیت فعالیت» را خواهید دید. بر روی آن ضربه بزنید. 

نقطه سبز اینستاگرام

4. سوئیچ را خاموش کنید.

نقطه سبز اینستاگرام

همچنین بخوانید: چگونه در اینستاگرام نشان ندهد انلاین هستیم

سخن پایانی

به طور کلی، وضعیت فعالیت، ویژگی عالی به منظور شروع گفتگو با فردی که می‌دانید آنلاین و در دسترس است، به شمار می‌رود. شما فوراً پاسخی دریافت خواهید کرد و می‌توانید تمام مکالمات مهم خود را به سادگی دنبال کنید. 

در صورتی که عادت دارید پیام‌ها را نادیده بگیرید یا آن‌ها را با تاخیر جواب دهید، لازم است تا بهانه‌های خوبی داشته باشید. بنابراین، اگر حس و حال چت کردن را ندارید، شاید بهتر باشد که این نقطه‌ی سبز رنگ کوچک را غیرفعال کنید. به این ترتیب، می‌توانید از اینستاگرام بدون دیده شدن استفاده کنید. 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.