طب سنتی زالو درمانی چیست و عوارض زالو درمانی چیست

زالو درمانی چیست و چه فایده ای دارد؟

از زمان مصر باستان، از زالو در پزشکی برای درمان ناهنجاری های سیستم عصبی، مشکلات دندانی، بیماری های پوستی و عفونت ها استفاده می شده است.امروزه، زالو بیشتر در جراحی پلاستیک و سایر جراحی ها استفاده می شوند. زیرا زالو پپتیدها و پروتئین هایی ترشح می کند که برای جلوگیری از لخته شدن خون مفید است. این ترشحات به عنوان ضد انعقاد نیز شناخته می شوند. این باعث می شود خون به زخم ها سرازیر شود تا به بهبود آنها کمک کند. طب سنتی زالو درمانی چیست و چه عوارضی دارد؟

زالو درمانی چیست و چه فایده ای دارد؟

در حال حاضر، زالو درمانی به دلیل استفاده ساده و ارزان برای جلوگیری از عوارض، احیا شده است.

زالو درمانی چگونه انجام می شود؟

زالوی طبی دارای سه فک با ردیف های ریز دندان است. آنها پوست فرد را با دندان های خود سوراخ می کنند و ضد انعقاد خون را از طریق بزاق وارد می کنند. سپس به زالوها اجازه داده می شود هر بار به مدت 20 تا 45 دقیقه از فردی که تحت درمان است خون خارج کنند. این برابر است با مقدار نسبتاً کمی خون، تا 15 میلی لیتر در هر زالو. زالوی دارویی اغلب از مجارستان یا سوئد می آید.

چندین موقعیت وجود دارد که ممکن است از زالو درمانی استفاده شود. افرادی که ممکن است بهره مند شوند شامل کسانی هستند که به دلیل عوارض جانبی دیابت ، قطع عضو را در معرض خطر قرار می دهند ، کسانی که بیماری قلبی تشخیص داده اند و افرادی که تحت عمل جراحی زیبایی قرار دارند که در آنها از دست دادن برخی از بافت های نرم خود را به خطر می اندازند. این درمان همچنین برای درمان لخته های خون و واریس توصیه شده است.

افراد مبتلا به کم خونی، برای انجام زالودرمانی مناسب نیستند. به کودکان زیر 18 سال و زنان باردار نیز توصیه می شود که از آن اجتناب کنند.

برنامه های پزشکی برای زالو درمانی

در طی یک جلسه، زالوهای زنده خود را به ناحیه مورد نظر متصل می کنند و خون می گیرند. آنها پروتئین ها و پپتیدهایی را که خون را رقیق می کنند آزاد می کنند و از لخته شدن جلوگیری می کنند. این باعث بهبود گردش خون می شود و از مرگ بافت جلوگیری می کند. زالوها زخم های کوچکی به شکل Y از خود به جای می گذارند که معمولاً جای زخم بهبود می یابند.

✔ زالو در افزایش گردش خون و از بین بردن لخته های خون موثر است. جای تعجب نیست که می توان از آنها برای درمان اختلالات گردش خون و بیماری های قلبی عروقی استفاده کرد.

مواد شیمیایی حاصل از بزاق زالو به داروهایی تبدیل شده است که می تواند موارد زیر را درمان کند:

 • فشار خون
 • رگهای واریسی
 • بواسیر
 • مشکلات پوستی
 • آرتروز

آزمایشات بالینی منبع معتبری را نشان می دهد که زالو درمانی یک روش درمانی مناسب برای آرتروز مشترک بیماری مفصلی است. خواص ضد التهابی و بیهوشی موجود در بزاق زالو باعث کاهش درد و حساسیت در ناحیه مفصل آسیب دیده می شود.

 • بیماری قلبی

افراد مبتلا به بیماری قلبی از زالو درمانی به دلیل داشتن پتانسیل قابل اعتماد برای بهبود التهاب و جریان خون استفاده می کنند. در چند سال گذشته، زالو درمانی به عنوان یک روش درمانی جایگزین قابل قبول برای افراد مبتلا به بیماری عروقی و اختلالات تبدیل شده است.

 • سرطان

درمان های سرطان با استفاده از زالو درمانی به دلیل مهارکننده های پلاکت و آنزیم های خاص موجود در بزاق زالو مورد بررسی قرار گرفته است. در حالی که به افرادی که سرطان خون خاصی دارند توصیه نمی شود از زالو درمانی استفاده کنند ، اما نشان داده شده است که این اثرات سرطان ریه را کند می کند. آزمایش حیوانات همچنین نشان می دهد که تزریق مستقیم بزاق زالو به موش ها از استعمار سلول های سرطانی جلوگیری می کند.

زالو درمانی چیست و چه فایده ای دارد؟

زالو درمانی برای دیابت مفید است

پیشرفت دیابت می تواند مشکلات بی شماری ایجاد کند. این مشکلات می تواند منجر به بیماری های عروقی شود که از رسیدن خون به انگشتان، دست ها و پاها جلوگیری می کند. وقتی جریان خون به شدت محدود شود، بافت آسیب دیده می تواند بمیرد. این مهمترین علت قطع عضو در افراد دیابتی است. از دست دادن اندام به دلیل عوارض ناشی از دیابت، نگرانی عمده میلیون ها نفر در سراسر جهان است.

موثرترین راه برای متوقف کردن این روند افزایش گردش خون در بافتهای آسیب دیده بدون خطر لخته شدن خون است. SourceTrusted Source نشان داده است که زالو درمانی می تواند در این امر نقش داشته باشد.

ماده هیرودین موجود در بزاق زالو خون را رقیق کرده و از لخته شدن آن جلوگیری می کند. از آنجا که افراد دیابتی خون غلیظ تری دارند، هیرودین می تواند با رقیق شدن خون در کاهش فشار قلب و سیستم قلبی عروقی کمک کند. محققان نتایج مثبتی را در مواردی که هیرودین برای درمان دیابت استفاده شده است، مشاهده کرده اند.

زالو درمانی برای استفاده های آرایشی

زالو برای حفظ بافت نرم و ارتقا healing بهبودی پس از جراحی ترمیمی صورت محبوب شده است. در هر دو مورد مورد اعتماد قدیمی و مطالعات موردی جدید، نشان داده شده است که زالو درمانی احتمال نتایج مثبت در بازسازی ها را افزایش می دهد:

 • بینی
 • پیشانی
 • پستان
 • گونه
 • انگشتان دست و پا

تأثیر زالو درمانی بر روی لخته شدن خون در حین و بعد از این جراحی ها به بهبود طبیعی و کامل بدن کمک می کند.

✔ مزایای زالو درمانی برای گردش خون همچنین برخی افراد را به استفاده از زالو درمانی برای درمان طاسی و ریزش موی سر کشانده است.

عوارض زالو درمانی چیست

زالو درمانی هم آسان است و هم خطر عوارض جانبی آن کمتر از سایر روش های درمانی است. با این حال، برخی از خطرات وجود دارد. یک منبع معتبر آلودگی باکتریایی وجود دارد، که گاهی اوقات شامل باکتری های مقاوم در برابر دارو است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که از زالو خارج از یک محیط تنظیم شده جلوگیری کنید. به همین دلیل، افرادی که در اثر بیماری خود ایمنی و عوامل محیطی دچار نقص ایمنی هستند موردهای خوبی برای زالو درمانی نیستند.

اگر پس از یک دور زالو درمانی مشکلی پیش آمد، خون از ناحیه ای که تحت درمان قرار گرفته است خارج می شود و محل گزش زالو بسته نمی شود. بعضی اوقات زالوها سعی می کنند به ناحیه دیگری از بدن منتقل شوند که نیازی به درمان ندارند و باعث از دست دادن خون غیر ضروری می شوند. گاهی اوقات، فرد در حین یا بعد از زالو درمانی می فهمد که به بزاق زالو حساسیت دارد. در صورت بروز عارضه هایی از این قبیل، بلافاصله خواهید فهمید و دیگر کاندید این روش درمانی نخواهید بود.

سخن آخر

تصور اینکه زالو بعنوان یک روش درمانی مدرن استفاده می شود، برخی افراد را دچار خنده می کند. اما تحقیقات بیشتر و بیشتر نشان می دهد که دلیلی وجود دارد که قرن ها به زالو به عنوان یک بخش اساسی از مراقبت های پزشکی اعتماد می کردند. با ادامه یافتن اطلاعات بیشتر در مورد خواص ویژه بزاق زالو ، به خوبی می توان گفت که این درمان حتی کاربرد عملی بیشتری از آنچه که تصور می کردیم ممکن است داشته باشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.