طراحی دکوراسیون مدرن چیست ؟

تعریف طراحی دکوراسیون مدرن

تغییر دکوراسیون به ترکیب عناصر مدرن و سنتی در اتاق ها اشاره دارد.
همه میدانیم که transition به معنای تغییر دادن یا انتقال دادن دکوری از یک حالت به حالتی دیگر است.اما این موضوع چه نقشی در طراحی های فضای داخل میتواند داشته باشد؟به اصطلاحی دیگر طراحی مدرن، توسط طراحان داخلی باعث انعکاس دکوراسیون فضایتان میشود و همچنین آنها وسایل مدرن و سنتی را باهم ترکیب میکنند،یعنی در واقع با ترکیب کردن 2 سبک در یک فضا منجر به انسجام در طراحی داخلی اتاقتان  میشوند.
امروزه این سبک بسیار پرطرفدار است،به همین دلیل ما باید بیشتر به این سبک توجه کنیم.امروزه طراحان شاهد افزایش قابل توجهی از مشتریان هستند که میخواهند برخی قوانین را زیر پا بگذارند و سبک سنتی و مدرن را با یکدیگر ترکیب کنند.
البته این کار آسانی نیست اما گروهی از طراحان در اینکار به ما کمک خواهند کرد.اینجا منظور از طراحی مدرن راهنمایی هایی در مورد چگونگی ترکیب سبک های غیرقابل انطباق است به طوریکه زیبا به چشم بیایند.

دکوراسیون ترکیب دو طرح تضاد

این اتاق خواب ترکیبی از طرح های تضاد را نشان میدهد.

طراحی مدرن چیست؟

همانطور که گفتیم طراحی مدرن،یک ترکیب از طرح کلاسیک و مدرن است.شما میتوانید به سادگی طرح های قدیمی کلاسیک و طرح های جدیدتر را با یکدیگر ادغام کنید.این طرح چندین نسل است که بسیار محبوب است،به همین خاطر برخی میخواهند روی این طرح سرمایه گذاری کرده و برند خود را بسازند.

طراحی مدرن از طرح مبلمان های منحنی و پوشش داده شده با پوشش های متفاوت استفاده می کند و در نتیجه اتاق که به طور طبیعی دارای طرح ها و جزئیات مردانه و زنانه است. اینها ظروف پراکنده، عجیب و غریب برای طراحی نیستند؛ بلکه فقط با وسایل جانبی،چند بافت زیبای اضافه شده و پالت رنگ خنثی، به راحتی تزئین شده است.

ترکیب کردن چنین سبک های مخالفی، ممکن است دشوار به نظر برسد.پس بهتر است نگاهی دقیق تر به نحوه درست کردن آنها داشته باشیم.

استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون

وجود رنگ های خنثی با انتخاب شما این اجازه را میدهد که مبلمان ها بتوانند در یک خط و در مرکز توجه قرار بگیرند.

طراحی مدرن هنری ترکیبی است:

طراحی مدرن به خوبی میتواند دو طرح مدرن و سنتی را باهم ترکیب کند.در حالیکه تفاسیر زیادی در این سبک وجود دارد،با این وجود در اینجا لیستی از دکوراسیون هایی که در این طرح بکار میرود را برای کمک به انتخاب بهتر شما به اشتراک گذاشته ایم.

با انتخاب رنگ های خنثی اجازه بدهید خطوط مبلمان در مرکز توجه قرار بگیرند.

در فضاهای داخلی برای ایجاد طرحی مدرن از وسایلی با جنس چوبی،شیشه ای،پارچه ای،فلزی و… استفاده میکنند.

محدود کردن استفاده از وسایل جانبی:

شما از طریق ترکیب کردن مبلمان و پارچه ها میتوانید جزئیات هنری را اضافه کنید،البته نباید طرح تان گیج کننده به چشم بیاید.

هنر تاثیرگذار را انتخاب کنید،اما در استفاده از آن زیاده روی نکنید:

به طور مثال در بیشتر موارد یک اثر هنری بزرگ بر روی دیوارتان میتواند خیلی بهتر و زیباتر از قرار دادن اثرات هنری کوچک و زیاد باشد.

دکوراسیون آشپزخانه
طراحی مدرن،دکوراسیون چوبی

این آشپزخانه دارای طراحی مدرن است،البته هنگامیکه به آن دقت میکنید می بینید که دارای طبقات چوبی و کابینت هایی به طرح سنتی است.

چگونه میتوانیم سبکی مدرن را ایجاد کنیم:

ایجاد یک اتاق مدرن میتواند چالشی برای ما و انتخابی برای شما باشد.در اینجا چند نکته برای ترکیب کردن وسایل مدرن در فضایتان وجود دارد.

 در اتاق ناهار خوری: از یک میز ناهار خوری مدرن و صندلی استفاده کنید، اما برای صندلی ها از یک پارچه سنتی استفاده کنید. به همین ترتیب،میتوانید از وسایل سنتی استفاده کنید و آنها را با نورپردازی مدرن، مانند آویزهای فولادی و یا لامپها ادغام کنید. چوب کلاسیک می تواند یکی دیگر از ویژگی های سنتی در فضای ناهار خوری مدرن تان باشد.

در اتاق خواب:میتوانید از یک پرده شیک استفاده کنید و یا تخت تان را با یک طرح سنتی، همراه با رنگ پارچه خاکستری که طرحی مدرن است با یکدیگر ادغام کنید. و یا اینکه تخت تان که طرحی سنتی دارد را با وسایلی مدرن مانند لامپ های فلزی و قرار دادن مکعب های مدرن در یکطرف میز با یکدیگر ترکیب کنید.

 در آشپزخانه: اگر کابینت آشپزخانه شما دارای طرحی سنتی است و شما نمی خواهید آنها را جایگزین کنید،میتوانید از یک طرح قوی تر با لوازم جانبی مدرن استفاده کنید. اضافه کردن چراغ آویز مدرن را در نظر بگیرید.صفحات فولادی بکار رفته روی گاز و… نیز می توانند یک نگاه مدرن به یک آشپزخانه سنتی ببخشند.

 در حمام: میتوانید از شیشه، فلز، سرامیک و چوب برای تاثیر طرحی مدرن استفاده کنید. اگر یک وان سنتی دارید میتوانید با کاشی های مدرن آن را ترکیب کنید، یا کاشی های سنتی را با یک الگوی مدرن ادغام کنید.

 در اتاق نشیمن: اگر شما بخواهید از ویژگی های معماری سنتی برای زینت دادن و آراستن فضایتان استفاده کنید،میتوانید صندلی ها و سفره هایتان را با پارچه ها باهم ترکیب کنید تا رنگی خنثی به وجود بیاید.

این حمام ترکیبی از طراحی سنتی و مدرن است.

 همانطور که می بینید، طراحی مدرن می تواند دو سبک متضاد را در یک مکان بصورت یکپارچه با هم انجام دهد. اگر به توانایی خودتان شک دارید،این را در بدانید که طراحان ماهر برای کمک به شما این نکات را به اشتراک قرار داده اند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.