علت انداختن نخود در خیارشور چیست (تاثیر نخود در خیارشور)

دلیل اضافه کردن نخود به خیار شور چیست؟

اگر می خواهید خیارشوری که در منزل درست می کنید، شبیه به خیارشور های بازاری باشد کافیست چند نکته را انجام دهید مانند اضافه کردن نخود به خیار شور. اما علت انداختن نخود در خیارشور چیست؟

خیارشور یکی از چاشنی های بسیار خوشمزه و پر طرفدار می باشد. خیار شور در انواع ساندویچ ها، در کنار انواع غذا ها و فست فود ها و در انواع سالاد ها مانند: سالاد  اولویه، سالاد ماکارونی، سالاد اندونزی و …. مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است خیار شوری که در خانه تهیه می کنید، آن طعم و عطر خیارشور بازاری را نداشته باشد. درست کردن خیار شور خوشمزه دارای فوت و فنی می باشد که اگر آن ها را انجام دهید، خیارشور خوشمزه ای خواهید داشت. یکی از فوت و فن ها استفاده از نخود می باشد. در این پست می خواهیم بدانیم علت انداختن نخود در خیارشور چیست؟ با ما همراه باشید.

دلیل استفاده از نخود در خیار شور

همانطور که گفتیم فوت و فن هایی وجود دارد که با انجام آن ها می توانید خیار شور بسیار خوشمزه و بازاری در منزل تهیه کنید.

یکی از این فوت و فن ها استفاده از نخود می باشد. اما چرا در خیار شور از نخود استفاده می کنیم؟ وقتی نخود خام به خیارشور اضافه می کنیم، نخود در فضای بسته و در کنار خیارشور گازی تولید می کند که باعث ترد شدن خیار شور می شود.

به همین دلیل اگر می خواهید خیار شور ترد و خوشمزه مانند خیار شور بیرون داشته باشید، حتما در ظرف خیار شور خود چند عدد نخود خام بندازید تا خیار شور بسیار ترد و لذیذ شود.

چند فوت و فن و نکات مهم دیگر برای خوشمزه شدن خیار شور

  • برای درست کردن خیار شور بهتر است محلول آب، نمک و شکر را جدا درست کنید تا محلول رقیق به وجود بیاید تا خیار شورتان چروک نشود.
  • برای بهتر شدن طعم خیار شور می‌توانید چند تکه هویج و ساقه کرفس خردشده را به دبه خیار شور اضافه کنید.
  • برای بهتر ماندن خیار شور پس از یک هفته خیار شورها را در ظرف شیشه‌ ای بریزید و داخل یخچال قرار دهید.
  • اگر می خواهید عطر و بوی خیار شور مانند خیار شورهای بازاری شود، در مصرف سیر زیاده‌روی نکنید.
  • اگر در هنگام درست شدن خیار شورها را در سایه قرار دهید، خیارها سبز می‌ مانند اما اگر ظرف خیار شور را در نور خورشید نگه‌ داری کنیم رنگ آن روشن می‌ شود.
  • اگر از سفت و محکم بودن درب ظرف مطمئن نیستید یک نایلون روی در درب ظرف قرار دهید و با کش پلاستیکی دور آن را ببندید تا هوا وارد خیار شور نشود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.