چه کارهایی باید قبل از زایمان انجام داد؟

لیست کارهایی باید قبل از زایمان انجام داد

در این مطلب به موارد مهم که باید قبل از زایمان انجام داد اشاره شده است.

دوران بارداری و زایمان برای هر مادر و خانواده ای بسیار شگفت انگیز در عین حال پرمخاطره است. مادران بخصوص مادرانی که اولین فرزند خود را می خواهند به دنیا بی آورند باید بدانند که قبل از زایمان چه کارهایی را باید انجام دهند، ما در ادامه این مطلب به بیان این امور می پردازیم که دانستن آن برای مادران باردار خالی از لطف نیست. پیشنهاد می شود نگاهی به غذاهای بعد از زایمان و متن زیبا درباره بارداری داشته باشید.

کارهایی باید قبل از زایمان باید انجام داد

از جمله کارهایی که مادران پیش از زایمان باید آن را انجام دهند، می توان به شرکت در کلاس های آموزشی بارداری و زایمان، انتخاب پزشک ماهر، خرید سیسمونی، انتخاب بیمارستان و انتخاب یک پزشک اطفال … می باشد. که در ادامه این مطلب به شرح هر یک از این موارد می پردازیم.

1. شرکت در کلاس زایمان

شما می توانید اصول اولیه زایمان را از قبل بررسی کنید، اما ارزش آن را دارد که تکنیک های تنفس و تمدد اعصاب را با فردی که می داند درباره چه چیزی صحبت می کند، تمرین کنید. علاوه بر آن، احتمالاً سؤالات شخصی دارید که می خواستید به آنها پاسخ دهید که با شرکت کردن در کلاس زایمان می توانید به تمامی پاسخ سوالات خود برسید.

2. اصول شیردهی را بدانید

یکی از دیگر کارهایی که قبل از زایمان باید انجام دهید، یادگیری اصول شیردهی است. توقع نداشته باشید که کودک فقط به شما بچسبد و شیر بخورد! برای هر دوی شما، این یک فرآیند مستلزم یادگیری خواهد بود و برخی از مادران در این مرحله مشکل دارند. با یادگیری اصول اولیه قبل از زایمان تا جایی که می توانید مشکلات را برطرف کنید.

3. سیسمونی تهیه کنید!

نیازی به خرید وسایل اضافی و شلوغ کردن اتاق نیست، سیسمونی در حدی باشد که فرزند شما جای خواب راحت و کالسکه ای برای جابجایی نوزاد و کیف مناسب برای لباس هایش تهیه کفایت می کند. هر نوزادی نیاز به یک مکان راحت برای خواب دارد. گهواره می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای خواب کودک باشد بعد از گهواره یک مکان ایمن و مناسب برای خواب کودک تعیین کنید. نگاهی به سیسمونی نوزاد دختر و سیسمونی نوزاد پسر به شما کمک خواهد کرد.

4. انتخاب بیمارستان مناسب

در مورد گزینه های زایمان خود با پزشک خود صحبت کنید. این قرار ملاقات‌ها می‌توانند طاقت‌فرسا باشند، اما سعی کنید از آن زمان برای گفتگوهای مداوم در مورد برنامه‌های زایمان خود استفاده کنید. از آنجایی که اکثر پزشکان در بیش از یک بیمارستان از امتیازات پذیرش برخوردارند، شما باید تصمیم بگیرید که بهترین بیمارستان برای شما کدام است، خواه نزدیک‌ترین بیمارستان به خانه باشد یا مرکز زایمان ویژه و یا گزینه هایی که با بیمه درمانی شما قرارداد داشته باشند.

5. کیف بیمارستان خود را ببندید

آماده کردن کیف بیمارستان نیز از دیگر کارهایی مهم قبل از زایمان می باشد. قبل از رفتن به بیمارستان مطمئن شوید که تمام وسایل ضروری و مربوط به خود و کودکتان را در کیف خود قرار داده اید. این لوازم می تواند پوشک بچه، لباس نوزادی، پتو و یکسری لوازم بهداشتی باشد.

6 .برخی از وعده‌های غذایی را فریز کنید!

قبل از زایمان بهتر است میوه و مواد غذایی لازم و مغزی به میزان کافی در یخچال خود نگهداری کنید. شما حتی می توانید انواع سوپ ها را تهیه کنید و فریز کنید تا در مواقع ضروری که زمان برای آشپزی ندارید از آن تغذیه نکنید.

7. صندلی ماشین را تنظیم کنید!

وقتی شروع به زایمان کردید، هم شما و هم همسرتان آنقدر دستپاچه می شوید که موارد ریز و در عین حال مهم مانند تنظیم صندلی ماشین و جایی مناسب برای استراحت مادر و نوزاد در خانه را فراموش می کنید. بنابراین زودتر این کار را انجام دهید و زمانی که روز زایمان فرا می رسد، همه چیز آماده باشد.

8. ملحفه تخت و لباس نوزاد را بشویید

قبل از پوشیدن قنداق، ملحفه تخت، پتو و هر وسیله دیگری که با پوست کودک تماس پیدا می کند را بشویید، قطعاً ایده خوبی است. در حالی که هنوز نیازی نیست همه چیز را در کمد از قبل بشویید، خوب است که حداقل به اندازه یک هفته لباس تهیه کنید تا در دوران نقاهت پس از زایمان نگران آن نباشید. اقلام را به طور جداگانه با استفاده از شوینده ملایم و مناسب کودک که فاقد رنگ یا عطر است بشویید.

10. یک متخصص اطفال را انتخاب کنید

شما نمی توانید با راهنمایی گرفتن از افرادی که می شناسید پیش بروید. پس مهم است که از یک متخصص اطفال مشاوره بگیرید، قبل از شروع تماس و تنظیم مشاوره، فهرستی از سوالات را برای پرسیدن از پزشک آماده کنید و سعی کنید زیاد در مورد آن استرس نداشته باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.