کدام فلفل دلمه ای برای غذا مناسب است (نحوه تشخیص فلفل دلمه ای نر و ماده)

کدام فلفل دلمه ای در غذاها کاربرد دارد

فلفل دلمه ای طعم بی نظیری دارد که در انواع غذاها و سالادها مورد استفاده قرار می گیرد، اما کدام فلفل دلمه ای برای غذا مناسب است ؟ در این مقاله در این مورد صحبت می کنیم.

فلفل دلمه ای از خانواده سبزیجات می باشد که در رنگ های سبز، زرد، نارنجی و قرمز در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. شاید برایتان جالب باشد در فلفل دلمه ای هم نیز جنسیت نر و ماده وجود دارد، که توضیحاتی در این باره داده می شود. به نظر شما کدام فلفل دلمه ای برای غذا مناسب است ؟ برای دانستن این مطلب در این پست با ما همراه باشید.

کدام فلفل دلمه ای برای غذا مناسب است ؟

فلفل دلمه ای یکی از انواع فلفل های محبوب در سراسر جهان است که به همراه گیاهان شناخته شده ای مانند گوجه فرنگی، بادمجان و سیب زمینی در خانواده سبزیجات دسته بندی می شود.

فلفل دلمه ای در کشورهایی مانند ایرلند و انگلیس با نام فلفل شیرین شناخته می شود. فلفل دلمه ای با رنگ‌ های قرمز، سبز، نارنجی، زرد و … موجود است که سرشار از ویتامین A و C می باشد، همچنین ریز مغذی‌ های فلاونوئید و بتاکاروتن موجود در فلفل دلمه‌ای یکی از مواد غذایی سرشار از ویتامین C است.

از نظر طب سنتی فلفل دلمه ای دارای طبع گرم و خشکی است.

همانطور که گفته شد فلفل دلمه ای در رنگ های زرد ، نارنجی ، قرمز و سبز مورد استفاده قرار می گیرد.

فلفل دلمه ای سبز به دلیل ارزان بودن، بیشتر در بازار وجود دارد. طعم هر رنگ فلفل دلمه با دیگری کمی متفاوت می باشد.

در بین فلفل دلمه ای ها نیز جنسیت نر و ماده وجود دارد.

فلفل دلمه ای که در ته آن 4 برجستگی وجود دارد، ماده می باشد و تخم بیشتری دارد و کمی شیرین تر است. از فلفل دلمه ای ماده بیشتر برای خام خواری و انواع سالاد استفاده می شود.

فلفل دلمه ای نر

فلفل دلمه ای که در ته آن 3 برجستگی وجود دارد، نر است. این فلفل دلمه ای تخم کمتری دارد و نسبت به فلفل دلمه ای ماده کمی تند تر است. از فلفل دلمه ای نر برای پخت انواع غذا استفاده می شود و در آشپزی کاربردی تر است، و برعکس فلفل دلمه ای ماده بعد از تفت دادن و پختن اصلا تلخ نمی شود و خوشمزه باقی می ماند.

فلفل دلمه ای ماده

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.