چرا برگهای گل کاغذی می‌ریزد؟

علت ریزش برگهای گل کاغذی

گل کاغذی گل بسیار زیبا و در عین حال حساسی است. در این نوشته به این موضوع می پردازیم که علت ریختن برگهای گل کاغذی چیست.

گل کاغذی جز گیاهان گرمسیری به حساب می‌آید که بیشتر به خاطر گل‌های بسیار زیبا و فوق‌العاده‌ای که دارد، شناخته می‌شود. این گیاهان در صورتی که آبیاری کافی داشته باشند در فضای بیرون در برابر گرمای هوا و تابش مستقیم نور خورشید مقاوم هستند.

اگر گلبرگ های  گل کاغذی شما در حال ریزش هستند، این احتمال وجود دارد که یکی از المان‌های حیاتی را دریافت نمی‌کند. گلبرگ های گل کاغذی در هوای سرد و یخبندان می‌ریزند. در این مقاله با ما باشید تا علت ريزش برگهاي گل كاغذي را بررسی کنیم.

 

دلایل ریزش ریختن برگ گل کاغذی

چرا برگهای گل کاغذی می‌ریزد

درست مانند هر گیاه دیگری، گل کاغذی نیز نیازهای رشد مخصوص به خود را دارد که برای گل دادن و رشد کافی گلبرگ‌ها باید برآورده شوند. اگر این نیازهای برآورده نشوند ممکن است این گیاه برای مدت زمانی طولانی هیچ گلی ندهد. گل کاغذی به هوای گرم نیاز دارد. به همین دلیل، ریزش گلبرگ های گل کاغذی می‌تواند ناشی از قرار گرفتن گیاه در محیطی با دمای کمتر از دمایی باشد که به آن عادت دارد.

 

سایر دلایل احتمالی ریزش برگهای گل کاغذی

علاوه بر محیط گرم و خشک، گل کاغذی به یک مکان رشد روشن و آفتابی و به عبارت ساده‌تر پر نور احتیاج دارد. یکی از دلایل اصلی ریزش گلبرگ های گل کاغذی می‌تواند کمبود نور دریافتی این گیاه باشد. سعی کنید مقدار نوری که به این گیاه می‌تابد را افزایش دهید و یا آن را به محیطی منتقل کنید که روشن‌تر است.

مورد بعدی آبیاری است. اگر متوجه ریزش گلبرگ‌های گل شدید باید آبیاری را بررسی کنید. اگرچه گل کاغذی دوره‌های کوتاه مدت خشکی را به خوبی تحمل می‌کند و نسبت به بی آبی تاحدودی مقاوم است، اما این گیاه برای گل دادن به آب نیاز دارد. از این رو، اجازه ندهید گیاه به طور کامل خشک شود زیرا در غیراینصورت باشد منتظر ریزش گلبرگ‌های آن باشید.

یکی دیگر از دلایل احتمالی ریزش گلبرگ های گل کاغذی قرار گرفتن آن در معرض اتیلن است، گازی که توسط میوه‌های رسیده و باربیکیو تولید می‌شود. کلر استخرها نیز می‌تواند یک دلیل دیگر باشد.

چرا گل برگهای گل کاغذی می‌ریزد

 

مراقبت و نگهداری از گل‌های کاغذی بدون گل

اگر گل کاغذی شما در طول فصل گل‌ده گلبرگ های خود را از دست دهد، بسیار غم انگیز است. گل کاغذی یک گیاه مقاوم است و برای چندین دهه عمر می‌کند. در صورتی که محیط و شرایط نگهداری آن خوب باشد در فصل گل‌دهی، گل‌های زیادی می‌دهد.

در اینصورت شیوه نگهداری باید دلیل اصلی این مشکل باشد. هنگام آبیاری توجه کنید که خاک کاملا خیس شده باشد و دفعه بعد وقتی آبیاری را انجام دهید که خاک خشک باشد. اگر در محیطی زندگی می‌کنید که به لحاظ آب و هوایی برای گل کاغذی سرد محسوب می‌شود، آن را در یک گلدان بکارید و در فصول سرما آن را به داخل خانه بیاورید.

همچنین می‌توانید گل کاغذی خود را قلمه بزنید تا هم هرس شود و هم از آن گیاهان کوچکی را رشد دهید. اگر یک گیاه کوچک را ترجیح می‌دهید، بهتر است تا 50% آن را هرس کنید در غیراینصورت گیاه بزرگ خواهد شد. هرچند وقت یکبار برای گلدهی بیشتر به آن کود 20-10-20 بدهید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.