چرا ظروف نقره ای پس از مدتی کدر و سیاه میشوند؟

با توجه به اینکه نقره فلزی بسیار نرم است برای افزایش کارایی آن، مقادیر اندکی از فلزات دیگر رابا آن ترکیب می کنند. در گذشته پول بسیاری از کشورها با نقره ساخته می شد. اکنون اشخاصی که علاقه مند به اشیای نقره ای هستند، اغلب از کدر شدن، یا سیاه شدن نقره بسیار ناراحت می شوند که چرا ظروف نقره ای پس از مدتی کدر و سیاه میشوند؟ دلیل کدر شدن نقره این است که به سرعت در برابر گوگرد و بسیاری از از ترکیبات گوگردی، از خودش واکنش نشان می دهد. نقره در صورتی که با گوگرد و سولفید هیدروژن ترکیب شود، سولفید نقره را بوجود می آورد که ما این واکنش را به صورت سیاه رنگ مشاهده می کنیم.

چرا ظروف نقره ای پس از مدتی کدر و سیاه میشوند؟

تیرگی ظروف نقره با مواد شیمیایی شوینده، مانند وایتکس سریعتر انجام می‌شود.البته می توان با شستشو با مایع ظرف شویی و مالش با اسفنج نرم آن لکه سیاهی نقره بر طرف می شود و دوباره جلوه و زیبایی اولیه خود را به دست می آورند. اسید ها  نیز موجب سیاهی و خرابی و از بین رفتن ظروف نقره ای می شود از خوردن غذاهای که اسیدی هستند در ظروف نقره ای خودداری کنید و اگر مجبور به استفاده شدید برای غذاهایی مانند سس و خردل و تخم مرغ زودتر آنها را با آب گرم و صابون  استفاده کنید و با ملایمت بشویید،با یک پارچه ی نرم خشک کنید .

همچنین می توانید برای عقب انداختن سیاه شدگی ظروف نقره گاه گاهی با یک پارچه آنها را برق بیندازید. با مشاهده اولین نشانه های سیاه شدگی با کمک پارچه ظروف نقره ای خود را تمیز کنید،به خاطر بسپارید از پارچه پشمی استفاده نکنید. حتی اگر نقره‌ٔ شما کاملا سیاه شده باشد تنها با شستشو با آب ولرم و یک مسواک مانند روز اول شفاف و درخشان خواهد شد. در کل برای کندشدن روند سیاه شدن نقره باید آن را در جایی قرار دهید که هوا و رطوبت نباشد.

چرا ظروف نقره ای پس از مدتی کدر و سیاه میشوند؟

راهکارهای ساده برای شفافیت ظروف نقره

از راهکارهایی که چرا ظروف نقره ای پس از مدتی کدر و سیاه میشوند؟ این است که یک ورقه ی آلومینیومی را در ظرفی بزرگ بگذارید طوریکه قسمت براق آن به سمت بالا باشد و بعد ظروف نقره ای سیاه شده را داخل آن بگذارید و در انتها مقداری آب جوش و چند قاشق نمک اضافه کنید بریزید. کم کم لکه های سیاه و کدر از لوازم نقره ای جدا می شود و به ورقه ی آلومینیومی می چسبند. می توانید این کار را چندین بار تکرار کنید تا  ظروف نقره ای کاملا تمیز و شفاف شود و در آخر می توانید با صابون و آب گرم به خوبی شسته و ظروف را خشک کنید.

یکی از روشهایی که از آن برای تمیز کردن وسایل نقره ای می توان بهره برد، استفاده از خمیر دندان است. مقداری خمیر دندان را به کمک یک پارچه ی نرم به روی قسمتهای تیره و کدر ظرف بکشید و بعد با آب گرم ظرف را بشورید و با یک دستمال نرم و تمیز خشک کنید. 

روش دیگری که چرا ظروف نقره ای پس از مدتی کدر و سیاه میشوند؟ این است که با استفاده از یک اسفنج تکه آن را با آب گرم، نمدار می کنیم و بعدبا فشار دادن آب آن را میگیریم سپس مقداری نمک طعام را روی اسفنج می ریزیم و به آرامی بر روی ظرف نقره ای می کشیم با تکرار این کار نتیجه خوبی بدست می آورید. برای حفظ زیبایی ظروف نقره ای بهترین راه این است که بعد از استفاده یا خیس شدن سریع خشک کنیم .

تمیز کردن ظروف مسی با روش های خانگی بسیار ساده

نکته ها

برای پاسخ به این سوال که چرا ظروف نقره ای پس از مدتی کدر و سیاه میشوند؟ باید به این نکات توجه داشت: هیچ گاه  وسایل نقره ای را در کنار اجسام تیز و برنده مانند کارد و چاقو و چنگال قرار ندهید زیرا نقره فلزی بسیار نرم است و وقتی که با این اجسام برخورد کند دچار آسیب و خراش می شود. حدالامکان ظروف نقره ای را با دست بشویید ودر ماشین ظرفشویی قرار ندهید.موثرترین روش شستن با دست و سپس پاک کردن با یک دستمال خشک و تمیزاست. برای جلوگیری از خط و خش، ظروف نقره ای را لای پارچه بپیچید و در داخل کابینت قرار دهید و داخل کابینت های شیشه ای نگهداری کنید.

چرا ظروف نقره ای پس از مدتی کدر و سیاه میشوند؟

  • برای برق انداختن ظروف نقره ای می توانید علاوه بر موارد بالا از روش های دیگر نیز استفاده کنید. می توانید از چند قطره مایع دستشویی روی یک پارچه نرم ریخته و قسمتهای تیره را بمالید تا پاک شود.
  • محلول شیشه شوی  نیز یک روش عالی برای درخشان کردن نقاط کدر به حساب میآید به این صورت که شیشه شوی را اسپری کرده و با مسواک یا دستمال نرم به خوبی ظرف را پاک کنید.
  • برای درخشندگی ظروف نقره می توانید در مخلوطی از نصف پیمانه شیرخشک و نصف پیمانه آب و یک قاشق آب لیمو، نصف روز بماند وسپس با آب شویید و خشک کنید.
  • استفاده از سس کچاب نیز یکی از ترفندهای موثر در جلا دادن ظروف نقره است،به این صورت که با دستمال به نقاط کدر بمالید اگر موثر نبود بگذارید مدتی سس روی ظرف بماند سپس تمیز کنید.
  • سرکه نیز یک محلول معجزه گر برای جلا دادن به ظروف نقره ای است. شما می توانید ظرف نقره را یک ساعت در نوشیدنی گازدار لیمویی قرار دهید تا دوباره درخشندگی اش بازگردد.
  • برای از بین بردن تیرگی و سیاهی ظروف نقره از نرم کننده مو هم می توانید استفاده کنید. اگر در کابنت یا محل نگهداری ظروف گچ بگذارید همیشه درخشان باقی می مانند.
  • با نشاسته ذرت وآب خمیری درست کنید و روی ظروف نقره ای بمالید. محلول آمونیاک و آب گرم نیز برای درخشان کردن ظروف نقره روشی بسیار عالی است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.