انواع گل زمستانی برای بالکن برای رنگی شدن تراس شما در فصل زمستان

افراد ساکن در آپارتمان معمولا به دنبال نگهداری گل ها و گیاهان و ایجاد باغچه ای پر گل در تراس خانه خود هستند. در آپارتمان هم میتوان لذت داشتن باغچه ای رنگارنگ هر چند کوچک، را چشید. در ادامه میخواهیم چند گل زمستانی برای بالکن را معرفی کنیم.  این گیاهان تحمل گرمای تابستان را ندارند ولی زمستان را بهاری می کنند.

معرفی گل های زمستانی برای بالکن

برخی گیاهان چون بومی مناطق سردسیر هستند در برابر سرما مقاومت زیادی از خودشان نشان میدهند و غالبا این گل ها در اوایل پائیز کاشته می‌شوند تا در زمستان گل بدهند. تعداد زیادی از گیاه گلدار را میشود در گوشه حیاط یا راه پله های آفتابگیر، تراس و نگهداری کنید. روزهای سرد و برفی فصل زمستان که غالبا گیاهان به خواب زمستانی فرو میروند زمان شروع گلدهی گیاهان مقاوم در برابر سرما محسوب میشود.

۱۰ نمونه از بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم

گل زمستانی برای بالکن
زیباترین گل زمستانی برای بالکن

بگونیا یک گل زمستانی مقاوم در برابر سرما

یکی از انواع گل زمستانی برای تراس و بالکن بگونیا می باشد. بگونیا جزو گیاهان زینتی محسوب میشود که بسیار دوست داشتنی می‌باشد و یک گلدان بگونیا زمستانی باغچه کوچک تراس شما را تکمیل میکند. در واریته های متنوع بگونیا رنگ های بسیار متنوع و زیبایی را میتوان یافت و میتوان آن را به سادگی در باغچه و تراس نگهداری نمود. بگونیغ به نور خورشید و آبیاری کمی نیاز دارد و انواع مختلف آن را میتوان در فضای داخلی و بیرون خانه نگهداری کرد. گاهی گلدهی بگونیا متوقف میشود، در این صورت بدانید حتما نور کافی به آن نرسیده. در زمان گلدهی گیاه باید مقدار آبیاری را بیشتر نمود.

نکته قابل توجه اینکه آبیاری بیش از حد باعث ترشح هورمون اتیلن و زردی برگهای گیاه شما خواهد شد. بگونیا گونه های مختلفی دارد که شرایط نگهداری آن ها با هم متفاوت است.

زیباترین گونه های بگونیا

  • گل بگونیا عروس
  • بگونیا رکس یا برگی
  • بگونیا تکمه‌ای
  • بگونیای همیشه گل‌دار
گل سیکلامن پرسیکوم، گل زمستانی زیبا مخصوص بالکن
گل سیکلامن پرسیکوم، گل زمستانی زیبا مخصوص بالکن

سیکلامن یک گیاه مناسب برای تراس شما در فصل زمستان

سیکلامن را نیز میتوانید در رنگ های متفاوتی ببینید. گیاه سیکلامن برگ های به شکل قلب دارد و گل هایی به رنگ قرمز صورتی و سفید. با سرد شدن هوا سیکلامن شروع به رشد میکند و گلدهی سیکلامن تا اواخر اردیبهشت ادامه دارد و پس از اتمام زمان گلدهی برگ های این گیاه هستند که زیبایی چشم نوازشان را به نمایش میگذارند. دمای هوای اتاق و گرما اصلا مناسب سیکلامن نیست و مکانی سایه روشن برای نگهداری از این گیاه نیاز است. بهترین جا برای سیکلامن پشت پنجره می‌باشد.

نکته قابل ذکر اینکه گرچه سیکلامن آب زیادی نیاز دارد اما غرقاب شدن آن موجب پوسیدگی ریشه شده به گیاه آسیب میرساند.

خاک غنی کمی اسیدی، زهکش خوب گلدان، نور غیر مستقیم خورشید و  کود رقیق شده مایع کم نیتروژن هر ۱۵ روز یکبار از مواردی هستند که رعایت آن ها باعث طراوت گیاه میشود. سیکلامن در استان های شمالی به صورت خودرو میروید.

گل زیبای سینره، گل زمستانی برای بالکن
گل زیبای سینره، گل زمستانی برای بالکن

گل سینره یک انتخاب خوب برای زیبا کردن بالکن در فصل سرد

گل سینره در رنگ های مختلف وجود داشته و زمان گلدهی آن از اواخر زمستان تا اوایل بهار گل است. گل بنفشه یک گل آپارتمانی زینتی محسوب میشود. نیاز آبی این گیاه بالا است و رطوبت نسبی بالا و هوای خنک برای شاداب نگه داشتن گیاه باید وجود داشته باشد.

گل شب بو، گل زمستانی رنگارنگ مخصوص تراس
گل شب بو، گل زمستانی رنگارنگ مخصوص تراس

گل شب بو یک گیاه یکساله مقاوم

معرفی بهترین گیاهان آپارتمانی مناسب برای تصفیه هوا

این گیاه به شب بوی استاکس یا ماتیولا معروف مباشد و یک گیاه یکساله مقاوم محسوب میشود و در انواع کم پر و پر وجود دارد. گل بنفشه به شکل خوشه انتهایی بوده و گل های معطر دارد. بنفشه یک گیاه گلدانی مقاوم به سرماست که در رنگ های متنوع صورتی، لاکی، یاسی، قرمز، ارغوانی و سفید وجود دارد.

زیباترین گل زمستانی برای بالکن
گل زینتی زمستانی برای بالکن

گل بنفشه یک گل زیبا و چند رنگ مناسب تراس

گل بنفشه یک گل فصلی و یکساله است و بذر آن در اواخر تابستان و یا پائیز کاشته میشود و زمان گلدهی این گیاه از اوایل زمستان شروع شده و تا اردیبهشت ادامه دارد. بنفشه در زمستان باید به سمت پنجره جنوبی نگهداری شود اما در سایر فصل ها میتوانید آن را در سمت شرقی یا غربی خانه نگهداری نمایید.بنفشه برای رشد خود به خاک غنی از کود حیوانی و خاکبرگ نیاز دارد. گل بنفشه به آبیاری منظم احتیاج دارد و علاوه بر زیبایی خواص دارویی بیشمار نیز دارد و تنوع رنگی بسیار زیاد، گل بنفشه را به یک گل پرطرفدار تبدیل کرده.

گل نمسیا

گل نمسیا تا 60 سانتی متر رشد کرده و پهنایی به حدود 30 سانتی متر دارد و دارای برگ های سبز روشن و ساقه های صافی است برخی گونه های نمسیا گل های بسیار معطری دارند. این گل قادر است در هوای خفیف زمستانی زندگی کند با برداشتن گل های پژمرده نمسیا میتوان عمر بیشتر به این گیاه بخشید برای ایجاد گل نمسیای جدید شما میتوانید در زمستان یا تابستان دانه های این گیاه را در خاک فرو کنید.

گل زیبای زمستانی برای بالکن: گل اریکا
گل زیبای زمستانی برای بالکن

گل اریکا

این گل برگ های کوچک و سوزنی شکل دارد که گل های ریز در آن فرورفته. ارتفاع بوته این گیاه به بیش از 15 سانتی متر نمیرسد و همچنین پهنای بوته های آن به 10 الی 15 سانتی متر می رسد این گیاه نیاز به خاک اسیدی دارد همچنین خاک ماسه ای اصلاح شده با مواد آلی برای رشد این گیاه ایده آل است. این گیاه به آبیاری منظم نیاز دارد و خشکی خاک را نمی‌تواند تحمل کند رشد این گیاه طوری‌ست که بعد از یک دوره رشد ممکن است به شاخه های خشک شده دوره قبل برسد، این نشانه خشک شدن آن نیست.

امیدواریم این مطالب جهت شناخت انواع گل زمستانی برای بالکن برایتان مفید بوده باشد. توصیه میکنیم در ادامه پست مرتبط با معرفی انواع گیاهان آپارتمانی مناسب اتاق خواب را مطالعه نمایید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.